Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kończy się ważność bonu turystycznego. Do wykorzystania są duże pieniądze

Fot. Adobe Stock

Prawie 19 milionów złotych – tyle pieniędzy jeszcze do wykorzystania mają mieszkańcy Warmii i Mazur z bonu turystycznego. Tylko do końca września jest czas, by zapłacić za usługi turystyczne bonami, które przysługują na dzieci do 18. roku życia.

Wiele osób jeszcze nie aktywowało swoich bonów. Jak powiedziała Radiu Olsztyn Anna Ilukiewicz z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie, do tej pory w województwie aktywowało 124 tys bonów, nieaktywnych pozostaje ponad 27 tys. Kwota płatności bonami na Warmii i Mazurach wynosi prawie 88 milionów zł, do wykorzystanie pozostaje prawie 19 mln. zł.

00:00 / 00:00

Bony turystyczne mają jednocześnie pomóc rodzicom w zorganizowaniu wyjazdów wakacyjnych, a przy okazji wesprzeć branżę turystyczną, która ucierpiała z powodu pandemii. – I to się sprawdziło – uważa Norbert Kardahs, prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki.

00:00 / 00:00

Bony w wysokości 500 złotych zostały wprowadzone w sierpniu 2020 roku i przysługują na każde dziecko do 18 lat. Dotyczą jednak dzieci, których rodzice do 31 grudnia 2021 uzyskali prawo do świadczenia wychowawczego (tzw. 500 plus), czyli maluchy urodzone w tym roku bonu już nie otrzymują.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w turystyka, ZUS
„Dobry start”. Im wcześniej złożony wniosek, tym szybciej pieniądze na koncie

To ostatnie godziny na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną z programu "Dobry start", by pieniądze dostać do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach,...

Zamknij
RadioOlsztynTV