Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny skandal w komendzie w Iławie. Policjant na kierowniczym stanowisku prowadził auto po pijanemu

Fot. fotolia

Jeszcze nie zakończyło się postępowanie w sprawie policjanta, który na początku roku po pijanemu spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia, a komendant iławskiej policji musi tłumaczyć się w podobnej sprawie.

Okazuje się, że kolejny funkcjonariusz z Iławy wsiadł za kółko na podwójnym gazie.Zatrzymany to policjant 30-letnim stażem pracy. W iławskiej komendzie zajmował kierownicze stanowisko.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Tym razem na szczęście nie doszło do nieszczęścia. Kierowca miał jechać całą szerokością jezdni, odbijając się od krawężników. Zauważyła go  załoga karetki pogotowania, która wezwała policję. Mężczyzna chciał uniknąć kontroli. Próbował uciec, uderzył w radiowóz  i zranił siedzącego w aucie policjanta. Żeby obezwładnić policjanta trzeba było wezwać drugi patrol, użyć gazu i zakuć agresora w kajdanki.  Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie potwierdza, że chodzi o funkcjonariusza iławskiej komendy. Policjant został zawieszony w czynnościach.

Podczas zatrzymania policjant miał półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie wyjaśniające prowadzi prokuratura rejonowa w Iławie. Śledczy wykonują czynności w kierunku prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz unikania kontroli. Kluczowy w sprawie będzie stan zdrowia policjanta, który ucierpiał w wyniku prowadzonych czynności służbowych.

 

 

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, policja, alkohol
Pożar samochodu w Nidzicy. W pojeździe znajdowało się ciało

Tajemniczy pożar samochodu w Nidzicy. We wraku spalonego auta strażacy znaleźli ciało. Wszystko wydarzyło się około godziny 7 rano - informuje mł. asp. Rafał Jackowski z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV