Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy. Tym razem „na funkcjonariuszy CBŚP”

Fot. Adobe Stock

Policja ostrzega przed oszustami podającymi się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Kilku mieszkańców w powiatu ełckiego poinformowało o telefonach od rzekomych przedstawicieli CBŚP, którzy przestrzegali rozmówców w przed hakerami, którzy włamują się na konta. Jedna z takich prób oszustwa mogła się źle zakończyć – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z policji w Ełku:

Zgłosiła się także kobieta, która odebrała podobny telefon. Z ustaleń wynika, że ktoś do niej zadzwonił informując, iż jest funkcjonariuszem CBŚP i pracuje nad zatrzymaniem hakerów włamujących się na rachunki bankowe. Powiedział, że zgromadzone na jej koncie oszczędności są zagrożone i aby nie doszło do ich utraty kobieta powinna przelać je na wskazane przez niego konto.

Jednocześnie zakazał jej mówienia o tym komukolwiek, zwłaszcza dzwonienia do banku. Kobieta uwierzyła w tę historię i zaczęła już przelewać ponad 100 000 złotych na wskazany rachunek. Na szczęście w porę zorientowała się, że mogło dojść do oszustwa i dzięki szybkiej reakcji w banku oszczędności jej życia zostały uratowane.

00:00 / 00:00

Policja przypomina, że nigdy nie informuje o prowadzonych akcjach. Nigdy też nie wskazuje potrzeby przelania swoich oszczędności na wskazane konto. Nie informujmy nikogo telefonicznie o pieniądzach przechowywanych w domu lub zgromadzonych na koncie. Gdy są wątpliwości, należy skontaktować się z policją.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyłudzenie
ABW zatrzymała kolejną osobę z grupy przestępczej, która miała wyłudzać VAT

Funkcjonariusze ABW przy wsparciu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego, zatrzymali na Pomorzu kolejnego członka grupy przestępczej zajmującej się sprzedażą faktur dokumentujących fikcyjne transakcje handlowe. Straty Skarbu Państwa spowodowane...

Zamknij
RadioOlsztynTV