DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Klęska Indykpolu AZS Olsztyn w Będzinie

Po zwycięstwie nad Stalą Nysa siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pojechali do Będzina, aby walczyć o kolejne ligowe punkty. Niestety podopieczni Juana Manuela Barriala ulegli miejscowemu MKS-owi 0:3 i zanotowali czwartą porażkę w sezonie.

Akademicy rozpoczęli pojedynek w takim samym składzie, jak w ostatnim meczu z Nysą. Na parkiet wybiegli Eemi Tervaportti, Moritz Karlitzek, Nicolas Szerszeń, Szymon Jakubiszak, Jakub Majchrzak, Jan Hadrava i Jakub Hawryluk.

Mecz od początku dobrze ułożył się dla gospodarzy, którzy z minuty na minutę powiększali przewagę punktową nad zespołem z Olsztyna. Zespół ze Śląska szczególnie dobrze radził sobie w ataku i obronie, co poskutkowało wygraną 25:20.

Podobny przebieg miał drugi set. Olsztynianie popełniali wiele błędów, które bardzo pomogły gospodarzom wygrać partię 25:22.

Rozpędzeni siatkarze MKS-u swoją dobrą grę potwierdzili także w trzecim secie. Olsztynianie byli cieniem zespołu, który trzy dni wcześniej pokonał w Uranii Stal Nysę. Ostatecznie gospodarze wygrali seta 25:17 i cały mecz 3:0.

W kolejnym meczu o punkty będzie jeszcze trudniej. Indykpol AZS Olsztyn zagra w piątek z Mistrzami Polski Jastrzębskim Węglem. Początek spotkania o 20.30.

Autor: Ł. Sadlak

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
AZS UWM Olsztyn z wygraną lidze

Siatkarze drugoligowego AZS UWM Olsztyn wygrali na wyjeździe 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:19) z SKK Belsk Duży. Akademicy po dwóch kolejkach zajmują piąte miejsce w tabeli...