Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkuset chórzystów uczestniczy w festiwalu muzyki im. Nowowiejskiego

Fot. fotolia

W Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie rusza pierwszy dzień przesłuchań jubileuszowego 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego. Laureatów poznamy w sobotę po południu.

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, do Barczewa koło Olsztyna, przyjechało 230 chórzystów z całej Polski. Każdy z uczestników, oprócz występu konkursowego, da także dwa koncerty w regionie. Chórów będzie można posłuchać w kościołach i szkołach oraz w zakładzie poprawczym i w zakładzie karnym. Zaprezentują się chóry dziecięce, chłopięce, żeńskie i seniorskie.

Sobota (16 października) to drugi dzień przesłuchań i koncertów w regionie. Po południu ogłoszenie wyników i koncert galowy w kościele świętej Anny w Barczewie.
Barczewski festiwal, jako jeden z sześciu w Polsce, wyłania zwycięski chór, który będzie rywalizował o Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja; B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Barczewo, chór, Feliks Nowowiejski
Rozpoczyna się 20. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie

230 chórzystów z całego kraju, po rocznej przerwie, przyjechało do Barczewa, by wziąć udział w 20. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego. To duże wydarzenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV