Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowca rejsowego autobusu chciał przemycić ponad tysiąc paczek papierosów.Tytoń wyczuły służbowe psy

Nielegalne papierosy w rosyjskim autokarze

Tytoń znaleźli celnicy w rosyjskim autobusie wjeżdżającym do Polski przez przejście graniczne w Gronowie.

Funkcjonariusze grupy mobilnej z Grzechotek skontrolowali pojazdy na przejściu w Gronowie. W trakcie wstępnej kontroli psy służbowe zainteresowały się rosyjskim liniowym autobusem relacji Kaliningrad-Gdańsk. Ich zachowanie wskazywało, iż w okolicach prawego nadkola mogą być ukryte wyroby tytoniowe.

Autokar skierowano do budynku kontroli szczegółowej i postawiono na tzw. „kanał”. Wtedy funkcjonariusz celno-skarbowy, przez otwór od drążka skrętnego kół przednich, dostrzegł pakunek zwinięty w czarny, foliowy worek. Dojście do paczki, możliwe było dopiero po zdemontowaniu przedniej osłony autobusu i wyjęciu koła zapasowego.

W sumie funkcjonariusze znaleźli 1110 paczek papierosów. Do przemytu przyznał się kierowca autobusu. Towar zatrzymano, a mężczyzna poddał się dobrowolnie odpowiedzialności i zapłacił grzywnę w wysokości 30 tys. zł.

 

Autorka: K. Piasecka
Redakcja: Ł. Sadlak

 

Nielegalne papierowsy w rosyjskim autokarze

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, Gronowo
Czy słońce może być bardziej rakotwórcze niż dym tytoniowy?

Promieniowanie ultrafioletowe jest tak samo groźne albo nawet groźniejsze niż dym tytoniowy, jeśli chodzi o wywoływanie nowotworów – ostrzega prof. Piotr Rutkowski z Centrum Onkologii w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV