Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy „szubienice” znikną z Olsztyna? Posłuchaj rozmowy polityków

Fot. K. Ośko

O sprawie usunięcia tzw. olsztyńskich szubienic, konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości oraz wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w naszym regionie rozmawiali goście audycji My, Wy, Oni.

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli przedstawiciele pięciu partii politycznych:

  • Łukasz Tulwiński – Konfederacja – Ruch Narodowy
  • Sylwia Jaskulska – PSL
  • Władysław Mańkut – Nowa Lewica
  • Jarosław Słoma – Platforma Obywatelska
  • Bożenna Ulewicz – Prawo i Sprawiedliwość

Wojewódzki Sąd Administracyjny utrzymał decyzję wojewody warmińsko-mazurskiego nakazującą usunięcie tzw. szubienic z centrum Olsztyna. Czy to oznacza koniec sprawy? Postępowanie przed WSA trwało krótko. Czy takiego samego tempa możemy spodziewać się po postępowaniu przez Naczelnym Sądem Administracyjnym? Kiedy zapadnie prawomocny wyrok? Goście Andrzeja Piedziewicza próbowali znaleźć odpowiedzi na te pytania.

W audycji odnieśli się także do konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w minionym tygodniu w Elblągu. W spotkaniu z sympatykami tej partii uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Była mowa o Donaldzie Tusku, o bezpieczeństwie, o migrantach – i o tym, że PiS ma plan rządzenia jeszcze przez dwie kadencje.

Także w ubiegłym tygodniu region odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Był m.in. w Olsztynie, Ełku i Szczytnie. W Szczytnie przekazał informację, że rząd rozstrzygnął ostatnią edycję programu dla gmin popegeerowskich. Samorządy z naszego regionu dostaną na inwestycje ponad 337 milionów złotych.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

Więcej w WY, my, oni, Jarosław Słoma, Władysław Mańkut, Sylwia Jaskulska, Bożenna Ulewicz
Listy wyborcze, potencjał turystyczny regionu i import zboża z Ukrainy w audycji My, Wy, Oni

Rejestracja list wyborczych, potencjał turystyczny województwa warmińsko-mazurskiego oraz zakaz importu ukraińskiego zboża do Polski były tematami audycji My, Wy, Oni. Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli: Małgorzata Matuszewska-Boruc...

Zamknij
RadioOlsztynTV