Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy rugbyści z Olsztyna zagrają na nowym boisku?

Rugbyści z Olsztyna starają się o wybudowanie pełnometrażowego boiska do gry. Obiekt miałby się mieścić przy ulicy Gietkowskiej, gdzie kiedyś rugbyści grali mecze ligowe.

Teraz zawodnicy i zawodniczki trenują na osiedlowych orlikach. Miesiąc temu rozegrali mecz charytatywny, w olsztyńskich Dajtkach na pełnometrażowym boisku. – To zupełnie inna gra – komentowali po zakończeniu spotkania zawodnicy.

Problemy z bazą treningową dotyczą niemal wszystkich drużyn w stolicy Warmii i Mazur, my staramy się rozwiązać sytuację związaną z naszą dyscypliną – wyjaśnił Przemysław Andrzejewski, prezes Rugby Team Olsztyn.

Z pomocą, przy tworzeniu, nowego boiska przyszli m.in. studenci z UWM, na czele z doktorem Markiem Zagrobą, którzy pomogli zrobić projekt i wizualizację nowego obiektu do rugby. Od lutego natomiast rozpoczną się prace obliczeniowo-konstrukcyjne. – Mamy nadzieję, że do końca tego roku przygotujemy pełną dokumentację, potrzebną do budowy – dodaje Andrzejewski.

Prezes Rugby Team Olsztyn zapewnił, że obecnie trwają próby zdobycia środków na budowę obiektu. Jednak o pieniądze na budowę samego boiska wraz z trybunami nie będzie łatwo. Jak zaznaczył, jednym ze źródeł, z których możliwy jest zastrzyk gotówki jest Polski Związek Rugby. – Będziemy szukać pieniędzy w różnych miejscach i pozyskiwać, w różny sposób, aby zrobić swoje – podsumował Przemysław Andrzejewski.

 

(ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, rugby, Dajtki, Rugby Team Olsztyn, Przemysłam Andrzejewski
Hans-Gert Pöttering: Unia Europejska powinna mieć wspólną politykę obronną

Powinniśmy wspólnie prowadzić politykę obronną i uczynić Unię Europejską silniejszą dla przyszłości – wezwał profesor Hans-Gert Pöttering, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, gość Porannych Pytań Polskiego Radia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV