Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy poznamy wykonawcę przekopu przez Mierzeję Wiślaną? Urząd Morski przesunął termin zakończenia przetargu

Mierzeja Wiślana. Fot. Ł. Sadlak

Urząd Morski w Gdyni zdecydował o przesunięciu terminu zakończenia przetargu, który wyłoni wykonawcę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Otwarcia kopert nie będzie, jak planowano na początku marca, a w połowie kwietnia. Powodem jest ogromna liczba pytań zadanych przez zainteresowane przetargiem firmy.

Przetarg ogłosiliśmy 31 grudnia 2018 roku, przez cały czas pytania techniczne spływają – tłumaczy dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni Wiesław Piotrzkowski. Spływają, i to szerokim strumieniem, bo głównych jest ponad 500, a łącznie z pomocniczymi już przeszło tysiąc. Urząd Morski musi na wszystkie zapytania odpowiedzieć. Dlatego termin zamknięcia przetargu trzeba było przesunąć na 15 kwietnia.

Dopiero po tym można będzie przystąpić do wyłonienia najlepszego wykonawcy. Przypomnijmy, zgodnie z planem budowa kanału żeglugowego potrwa do 2022 roku, a jej koszt to ok. 880 milionów złotych. W Nowym Świecie trwają przygotowania do inwestycji. Służby leśne zakończyły wycinkę drzew w pasie, w którym powstanie przekop. Obecnie trwają tam prace porządkowe.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, przetarg, Mierzeja Wiślana
„Nic nie jest w stanie nas zahamować”. Poseł Leonard Krasulski nie boi się, że Komisja Europejska zablokuje przekop Mierzei Wiślanej

Nie obawiam się zablokowania przekopu Mierzei przez Komisję Europejską - mówił w Porannych pytaniach poseł Leonard Krasulski, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu elbląskim. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV