Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nic nie jest w stanie nas zahamować”. Poseł Leonard Krasulski nie boi się, że Komisja Europejska zablokuje przekop Mierzei Wiślanej

Poseł Leonard Krasulski. Fot. P. Getka

Nie obawiam się zablokowania przekopu Mierzei przez Komisję Europejską – mówił w Porannych pytaniach poseł Leonard Krasulski, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu elbląskim.

W ubiegłym tygodniu Komisja zażądała od polskiego rządu wyjaśnień w sprawie przekopu. Poseł Leonard Krasulski przekonuje jednak, że prace nad przekopem są prowadzone zgodnie z prawem i nie ma ryzyka zablokowania inwestycji.

Są to wody terytorialne Polski. Przekop robimy za własne pieniądze, zgodnie z przepisami wykorzystywania środowiska naturalnego. Nic nie jest w stanie nas w tym zahamować. Jest to uzasadnione gospodarczo, i nie tylko. Sprawa jest też ważna dla bezpieczeństwa państwa polskiego.

W Porannych pytaniach szef struktur PiS w okręgu elbląskim mówił o tzw. piątce Kaczyńskiego. Kilka dni temu PiS zapowiedział m.in. 500 plus na każde dziecko, dodatkowe wypłaty dla emerytów czy brak opodatkowania osób do 26 roku życia. W tym samym czasie PSL poinformował o dołączeniu do Koalicji Europejskiej, skupionej wokół Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem posła Leonarda Krasulskiego, opozycja nie przedstawiła żadnego programu.

Nasze zapowiedzi są realne. Po drugiej stronie sceny politycznej jest misz-masz. Nasz przeciwnik polityczny – Platforma Obywatelska – nie przedstawił żadnego planu. Ich plan jest jeden – to Anty-PiS. Anty-PiS-em społeczeństwo się nie wyżywi i państwa się nie rozbudowuje. Z takiego galimatiasu nic nie będzie.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Leonardem Krasulski

 

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Prawo i Sprawiedliwość, mierzeja, przekop
Wojewoda komentuje dofinansowanie na drogi samorządowe oraz rozszerzenie programu 500 plus

Należy obniżyć wkład własny samorządów w inwestycjach z Funduszu Dróg Samorządowych – przekonywał w Porannych pytaniach Artur Chojecki. Wojewoda warmińsko-mazurski odniósł się także do sobotniego kongresu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV