Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karol Karski: Wizyta Andrzeja Dudy w Białym Domu jest czymś naturalnym

Europoseł PiS prof. Karol Karski. Fot. P.Getka

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu to sygnał, że jesteśmy mile widziani w Stanach Zjednoczonych – powiedział prof. Karol Karski, europoseł PiS z Warmii i Mazur, kwestor Parlamentu Europejskiego. Prof. Karski skomentował również w Porannych Pytaniach nadchodzące wybory prezydenckie.

Andrzej Duda spotka się w środę z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Rozmowy mają dotyczyć m.in. bezpieczeństwa militarnego, energetycznego, współpracy gospodarczej i cyberbezpieczeństwa. Jak podkreślał prof. Karol Karski, stosunki Polski i USA są tak dobre, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy za oceanem jest czymś naturalnym:

Będzie to pierwsza wizyta głowy innego państwa w Białym Domu po wybuchu pandemii(…). Zasady dyplomacji są takie, że nie ujawnia się przed spotkaniem, jakie dokładnie tematy zostaną poruszone oraz jakie porozumienia zostaną zawarte. Znając nasze relacje z USA możemy przypuszczać, że rozmowy dotyczyć będą wzmocnienia obronności Polski oraz kwestii bezpieczeństwa energetycznego. Ta wizyta to bardzo dobry sygnał, że jesteśmy mile widziani w Stanach Zjednoczonych. Warto przypomnieć, że Andrzej Duda dokonał tego, czego inni prezydenci nie byli w stanie dokonać – zniósł wizy do USA dla Polaków.

Kwestor Parlamentu Europejskiego odniósł się również do nadchodzących wyborów prezydenckich. – W przypadku opozycji nie ma absolutnie żadnego programu – powiedział europoseł PiS i dodał:

Na przykładzie Rafała Trzaskowskiego zastanawiam się, jak daleko można zajechać na samej arogancji i tupecie. W praktyce jednak nie mają oni żadnych elementów programowych. Rafał Trzaskowski jest ustawiony na negację, na mówienie o tym, co zniszczy.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 28 czerwca, zaś ewentualna II tura – dwa tygodnie później.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Karolem Karskim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Parlament Europejski, wizyta, usa, Karol Karski, wybory prezydenckie, Andrzej Duda, Donald Trump, Rafał Trzaskowski
„Warto ufać tym, którzy myślą o Polsce”. Posłowie Porozumienia wspierają Andrzeja Dudę i apelują o udział w wyborach

Warmińsko-mazurscy posłowie Porozumienia zorganizowali konferencję wyborczą, by poprzeć swojego kandydata na prezydenta. - Warto ufać tym, którzy myślą o Polsce - w ten sposób profesor Wojciech...

Zamknij
RadioOlsztynTV