Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Warto ufać tym, którzy myślą o Polsce”. Posłowie Porozumienia wspierają Andrzeja Dudę i apelują o udział w wyborach

Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij. Fot. P.Getka

Warmińsko-mazurscy posłowie Porozumienia zorganizowali konferencję wyborczą, by poprzeć swojego kandydata na prezydenta.

– Warto ufać tym, którzy myślą o Polsce – w ten sposób profesor Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego i członek Porozumienia przekonywał do głosowania na Andrzeja Dudę. Podkreślał, że współpraca prezydenta z rządem gwarantuje sprawne wdrażanie ważnych ustaw.

00:00 / 00:00

Profesor Maksymowicz przypomniał, że kiedy był ministrem zdrowia w rządzie Jerzego Buzka, prezydentem był wówczas Aleksander Kwaśniewski, który wetował bardzo ważne sprawy, jak np. ustawę w sprawie prywatyzacji.

Z kolei poseł Michał Wypij zaapelował o udział w wyborach i cierpliwość w związku z procedurami sanitarnymi, wprowadzonymi z powodu pandemii. Parlamentarzysta zaapelował o wysoką frekwencję.

00:00 / 00:00

Wojciech Maksymowicz przypomniał, że w ostatnim czasie warmińsko-mazurskie otrzymało wiele wsparcia od rządu. To choćby 12,5 mln zł subwencji na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, czyli więcej niż w roku ubiegłym, 6 mln zł więcej na budowę Wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych oraz 34 mln zł na budowę nowego skrzydła w Szpitalu Uniwersyteckim w Olsztynie.

Wojciech Maksymowicz. Fot. P.Getka

Michał Wypij. Fot. P.Getka

Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij. Fot. P.Getka

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w porozumienie, Wojciech Maksymowicz, kampania wyborcza, Michał Wypij
„Trzeba leczyć mądrze”. Szpital uniwersytecki czeka prawdziwa rewolucja. Powstanie nowe skrzydło i nowe oddziały

Można by przypuszczać, że teren na którym mieści się Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie, jest zagospodarowany do ostatniego skrawka. Okazuje się, że dla chcącego nic trudnego....

Zamknij
RadioOlsztynTV