Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karol Jabłoński wygrał regaty w Niemczech

Karol Jabłoński. Fot. Ł. Węglewski

Karol Jabłoński z Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego został zwycięzcą 19. regat Match Race Germany.

Na wodach jeziora Bodeńskiego, Karol Jabłoński będąc sternikiem 40-stopowego jachtu z czteroosobową niemiecką załogą, pokonał w finale francuski team Maxima Mesnila 3:0.

Karol Jabłoński

W tej imprezie wystartowałem bodajże siódmy raz, ale wcześniej, jak byłem młodszy, nigdy nie udało mi się wygrać. Jedni mówią, że jestem jak wino, natomiast inni – dobry nauczyciel. Do załogi zaprosiłem młodych żeglarzy z lokalnego klubu w Langenargen. W środę odbyliśmy dwugodzinny trening, w kolejnych dniach byliśmy najlepsi w rundzie kwalifikacyjnej, w ćwierćfinale pokonaliśmy słoweńską ekipę Bojana Rajara, w półfinale Francuza Pierre’a Rhimbaulta po 3:0, a w poniedziałkowym finale jego rodaka Maxima Mesnila także 3:0.

Były mistrz świata w match racingu, 10-krotny bojerowy mistrz globu przyznał, że ten sukces był dla niego samego sporą niespodzianką. Olsztynianin przyznał, że jeszcze bardziej niż on zaskoczeni byli organizatorzy, media i kibice.  W sierpniu Karol Jaboński skończy 54 lata.

W rywalizacji o trzecie miejsce Francuz Pierre Rhimault pokonał Irlandczyka Philipa Bendona. Na piątej pozycji uplasowała się załoga Energa Yacht Racing dowodzona przez Przemysława Tarnackiego.

 

 (pap/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo, Karol Jabłoński
W Olsztynie przedłużono nabór do klas żeglarskich

53 dzieci zgłosiło się do tworzonych w Olsztynie klas żeglarskich. Choć wiele wskazywało na to, że będzie to liczba ostateczna, olsztyński ratusz zdecydował się na przedłużenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV