Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kampania prezydencka, koronawirus i modernizacja olsztyńskiej Uranii. Oglądaj audycję Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali:

  • Anna Wasilewska – Platforma Obywatelska
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość

Kampania przed wyborami prezydenckimi
Goście Radia Olsztyn mówili o tym jak przebiega kampania prezydencka na Warmii i Mazurach. Kilka dni temu działacze Prawa i Sprawiedliwości mówili o pierwszych 5 tysiącach zebranych podpisów. Podpisy pod swoją kandydatką na urząd prezydenta zbiera także Platforma Obywatelska. W najbliższą sobotę zaplanowano konwencję wyborczą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Czy jesteśmy przygotowani na koronawirusa?
Prawie wszyscy kandydaci na prezydenta zdążyli się wypowiedzieć na temat groźnego wirusa. Niektórzy wzywają prezydenta do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego, inni pytają, czy jesteśmy przygotowani. Część komentatorów zarzuca tym kandydatom „uderzanie w rząd” za pomocą koronawirusa.

Unijne pieniądze na modernizację Uranii
Olsztyn może dostać unijne dofinansowanie na modernizację Hali Urania. Urząd Marszałkowski informację na ten temat zatytułował „Niemożliwe stało się możliwe”. Marszałek województwa przyznawał, że wymagało to wielu spotkań i przekonywania Komisji Europejskiej, by zgodziła się na przesunięcie pieniędzy w Regionalnym Programie Operacyjnym. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego pojawia się pytanie: skoro udało się pozyskać pieniądze na Uranię, to może uda się też pozyskać coś na olsztyński stadion?

Posłuchaj audycji

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, pieniądze, polityka, hala, modernizacja, urania, Dariusz Rudnik, Anna Wasilewska, kampania prezydencka, video
„Trwają przymiarki, co możemy spieniężyć” vs „Łatwiej wyprzedać, niż szukać oszczędności”. Czy będą pieniądze na remont Uranii?

Sprzedaż Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego jest prowadzona zbyt szybko – twierdzi opozycja. Ale inaczej Zakład będzie tylko tracił na wartości – odpowiada ratusz. W środę olsztyńska Rada...

Zamknij
RadioOlsztynTV