Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti

Kamil Stoch. Fot. facebook sportowca

Kamil Stoch w wielkim stylu zwyciężył konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti i umocnił się na pozycji lidera cyklu.

Czwarte miejsce zajął Dawid Kubacki. Drugi był Niemiec Markus Eisenbichler, a trzeci Austriak Stefan Kraft. W finale wystąpił komplet sześciu Polaków. Maciej Kot zajął 14 miejsce, Piotr Żyła – 16, Stefan Hula – 17, a Jakub Wolny uplasował się na 26 pozycji.

Stoch prowadził wyraźnie już po pierwszej serii, w której skoczył 132 m. Drugi na półmetku Japończyk Ryoyu Kobayashi tracił do niego wówczas 13,5 pkt. W finałowej serii polski zawodnik uzyskał jeszcze lepszy wynik – 134 m. Ostatecznie wyprzedził drugiego Eisenbichlera (124,5 i 129,5 m) aż o 28,2 pkt. Kobayashi spadł na szóste miejsce.

Zawody w Lahti były pierwszymi po igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, gdzie Kamil Stoch triumfował na dużej skoczni, a w konkursie drużynowym biało-czerwoni (Kot, Hula, Kubacki, Stoch) zajęli trzecie miejsce.

W sobotę w Lahti w „drużynówce” Polacy – w identycznym składzie jak na igrzyskach – uplasowali się na drugiej pozycji.

Redakcja BSChromy za PAP

Więcej w narciarstwo, skoki
Żyła na podium w Willingen. Stoch ponownie liderem klasyfikacji generalnej

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Trzeci był Piotr Żyła. Zwyciężył Norweg Johann Andre Forfang. W czołowej...