Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest szansa na ogólnodostępną sprzedaż akcji Stomilu Olsztyn. „Analizujemy przedstawioną propozycję”

fot. Przemysław Getka

„Władze Olsztyna są w stałym kontakcie z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi przejęciem Stomilu Olsztyn” – mówią Radiu Olsztyn urzędnicy magistratu. Jak udało nam się ustalić, jest też szansa na ogólnodostępną sprzedaż akcji klubu.

Na razie do Urzędu Miasta wpłynęła oferta firmy, która taką operację – z sukcesem – przeprowadziła w Wiśle Kraków. Mówi Patryk Pulikowski z olsztyńskiego ratusza:

Mogę potwierdzić, że oferta dotycząca akcji crowdfundingowej wpłynęła do olsztyńskiego magistratu. W tym momencie analizujemy przedstawioną propozycję, więc za wcześnie jest by mówić o szczegółach. Cały czas pracujemy nad jak najszerszym zabezpieczeniem Stomilu, aby klub mógł przystąpić i grać w rozgrywkach I ligi.

00:00 / 00:00

Urzędnicy potwierdzają również, że nie wpłynęło żadne zgłoszenie do konkursu na promocję miasta w rozgrywkach piłkarskiej I ligi. Dlaczego? Jak powiedział nam prezes Stomilu, Maciej Radkiewicz, warunkiem wzięcia udziału w konkursie był brak zaległości m.in. wobec Urzędu Skarbowego. Klub natomiast ma na tym polu spore zaległości.

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratusz, Stomil Olsztyn, urząd miasta
Porażki Stomilu i Olimpii w meczach sparingowych

Na koniec obozu przygotowawczego w Nieborowie piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w sparingu z drugoligowym Widzewem Łódź 0:2. Zrealizowaliśmy założenia sportowe podczas zgrupowania - przyznaje trener biało-niebieskich...

Zamknij
RadioOlsztynTV