Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest szansa na odbudowę szlaków turystycznych w elbląskiej Bażantarni. Rozmowy o naprawie powodziowych szkód trwały 2 lata

Fot. Anna Dembińska/www.portel.pl

Jest porozumienie spółki Wody Polskie z samorządem Elbląga w sprawie naprawy szlaków turystycznych w miejskim lesie Bażantarnia.

2 lata temu, po wrześniowych ulewach, wezbrane wody Srebrnego Potoku zniszczyły biegnące obok niego ścieżki oraz drewniany Mostek Elewów. Rozmowy na temat konieczności naprawienia popowodziowych szkód trwały długo. W ich sfinalizowaniu pomogła mediacja wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego. Jego zdaniem, nie można za długo czekać, bo w grę wchodzi bezpieczeństwo mieszkańców.

Wody Polskie zajmą się naprawą brzegów Srebrnego Potoku. Jest już przetarg na pierwszą część prac. Spółka przeznaczy na to 700 tysięcy złotych. Miasto dołoży do naprawy z własnej rezerwy budżetowej 400 tysięcy złotych – zadeklarował Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Wykonawca prac w Bażantarni przede wszystkim umocni skarpę strumienia na wybranych odcinkach. Prace powinny zostać zakończone w połowie grudnia. Inwestycja nie obejmuje odbudowy Mostka Elewów. Przypomnijmy, że straty po ulewie z 2017 roku tylko w Bażantarni zostały oszacowane na ponad 10 milionów złotych.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Elbląg, naprawa, ścieżki, ulewa, Bażantarnia, prezydent Elbląga
Zmarł Józef Olejniczak, ostatni skazany w „Sprawie Elbląskiej”

W Elblągu w wieku 92 lat zmarł Józef Olejniczak, ostatni skazany w tzw. Sprawie Elbląskiej. Był jedną z ponad stu ofiar działań Urzędu Bezpieczeństwa, który szukał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV