Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest oskarżony o zabójstwo konkubenta swojej matki. Kiedy ruszy proces?

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Na 25 maja Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył początek procesu Przemysława A. oskarżonego o zabójstwo konkubenta swojej matki. Po tej zbrodni mężczyzna został ujęty w policyjnym pościgu, a uciekając próbował przejechać policjanta i zderzył się z radiowozem.

Prokuratura Rejonowa w Biskupcu oskarżyła Przemysława A. o to, że w sierpniu ubiegłego roku zabił Sylwestra B. Oskarżony miał wtedy 21 lat. Zmarły, który był w związku partnerskim z jego matką, zginął od ciosów nożem. Przemysław A. został oskarżony również o pięć innych przestępstw, które miały związek z próbą ucieczki przed policją: czynną napaść na funkcjonariusza, niezatrzymanie się na polecenie policji, posiadanie narkotyków, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających oraz dokonanie zaboru samochodu w celu jego krótkotrwałego użycia.

Oskarżony zadał pokrzywdzonemu szereg ciosów nożem w głowę, szyję, klatkę piersiową i plecy. Powodów tego ataku nie znamy. Co do przebiegu zdarzenia, oskarżony zasłonił się niepamięcią. Dlatego okoliczności odtworzono na podstawie śladów i relacji osób trzecich

– przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Do zabójstwa doszło w domu, w którym mieszkał Sylwester B. ze swoją partnerką

Okazjonalnie odwiedzali ich synowie kobiety, w tym oskarżony, który pracował w Niemczech i przyjechał na urlop. Podczas pobytu w Biskupcu miało dochodzić do nieporozumień pomiędzy 21-latkiem a matką i jej partnerem. Zdaniem śledczych, gdy Sylwester B. wrócił ok. godz. 18 z pracy i poszedł do łazienki, został zaatakowany kuchennym nożem przez oskarżonego. Przemysław A. przeniósł ciało do pokoju, który na co dzień zajmował pokrzywdzony. Potem poszedł spotkać się z kolegą i wykąpać w jeziorze.

Kobieta nie zauważyła niczego podejrzanego

Matka oskarżonego wróciła do domu wieczorem. Była przekonana, że jej partner śpi. Według prokuratury, oskarżony spotkał w mieście swoją byłą dziewczynę, której powiedział, że pozbawił życia konkubenta matki. Dziewczyna skontaktowała się z kobietą, a ta weszła do pokoju partnera, odnalazła zwłoki i zawiadomiła policję.

Oskarżony jeździł wtedy samochodem po ulicach Biskupca

Przy pierwszej próbie zatrzymania przez policję usiłował przejechać funkcjonariusza. Podczas dalszej ucieczki doprowadził do dwóch kolizji, w tym z policyjnym radiowozem. Brawurowa jazda 21-latka zakończyła się na drzewie przy drodze do Rzecka. Kierowca wysiadł z rozbitego auta i zaczął uciekać w stronę lasu. Został obezwładniony i zatrzymany. Jak potem ustalono, był pijany (1,4 promila alkoholu we krwi) i pod wpływem środków odurzających (amfetaminy i MDMA).

Od czasu zatrzymania i przedstawienia zarzutów Przemysław A. jest tymczasowo aresztowany. Jego proces ma rozpocząć się 25 maja przed Sądem Okręgowym w Olsztynie.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, zabójstwo
Więzienie dla pary za okrutne znęcanie się. Bili i wyzywali małe dzieci

Na 14 i 5 lat więzienia Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał parę konkubentów z Orzysza za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dwójką małych dzieci. Wyrok...

Zamknij
RadioOlsztynTV