Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jesienne infekcje w regionie. Z każdym tygodniem rośnie liczba zachorowań na choroby grypopodobne

Służby sanitarne z województwa warmińsko-mazurskim, w tym tygodniu, odebrały od lekarzy rodzinnych zgłoszenia o prawie 1,5 tysiącu przypadkach zachorowań na choroby grypopodobne.

Przed tygodniem odnotowano blisko 900 takich pacjentów. Zastępca dyrektora Warmińsko-Mazurskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Agnieszka Wabik poinformowała, że w mijającym tygodniu lekarze rodzinni poinformowali o 1453 pacjentach, którzy cierpią z powodu chorób grypopodobnych. Przed tygodniem takich było ich 873. Statystyki te odnoszą się do całego regionu.

W porównaniu z rokiem poprzednim epidemiolodzy odnotowują znaczny wzrost osób cierpiących z powodu jesiennych infekcji. Przed rokiem, w pierwszym tygodniu września, zarejestrowano o 219 przypadków zachorowań mniej, w drugim tygodniu września było ich aż o 557 mniej. Wicedyrektor Wabik zastrzegła, że w regionie nie potwierdzono dotąd żadnego przypadku grypy.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w grypa, jesień, choroby, infekcja
Ptasia grypa nie opuszcza Warmii i Mazur. Wirus nie jest niebezpieczny dla ludzi ale „lepiej dmuchać na zimne”

Wirus ptasiej grypy, który pojawił się w województwie warmińsko-mazurskim, nie jest niebezpieczny dla ludzi – zapewnia inspekcja weterynaryjna. Na początku tygodnia Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Olsztynie...

Zamknij
RadioOlsztynTV