Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Wilk: Wszystko wskazuje, że na wiosnę ruszą prace związane z przekopem Mierzei Wiślanej

Fot. Ł. Sadlak

Zapadają ostatnie decydujące rozstrzygnięcia dotyczące budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę ruszą prace związane z realizacją tej inwestycji – twierdzi elbląski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk.

Jest decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie, jest pozwolenie „wodno-prawne” Wód Polskich, jest cała dokumentacja dotycząca budowy kanału i w tej chwili ruch należy do wojewody pomorskiego, który już otrzymał komplet dokumentów. Równolegle trwa procedura przetargowa, mająca wyłonić wykonawcę inwestycji

– mówił Jerzy Wilk.

00:00 / 00:00

Tu warto przypomnieć, że budowa przekopu została oprotestowana przez rosyjskie ministerstwo rolnictwa. W związku z tym całą dokumentację dotyczącą tej inwestycji, wraz z wyjaśnieniami fachowców, w tym ekologów, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk przesłał do Komisji Europejskiej.

Przetarg na wyłonienie firmy, która przetnie Mierzeję Wiślaną kanałem żeglugowym, ma zostać rozstrzygnięty do końca marca.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycja, przekop, Jerzy Wilk
Rail Baltica coraz bliżej. Ruszyły prace projektowe na odcinku Ełk-Białystok

Rail Baltica to szybka kolej, która połączy Polskę z krajami nadbałtyckimi. Osiągnie prędkość nawet 200 km na godzinę. Rozpoczęły się właśnie prace projektowe na odcinku między...

Zamknij
RadioOlsztynTV