Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit: Nie chcemy, aby samorząd województwa stał się narzędziem do walki z rządem PiS

Jerzy Szmit – prezes Prawa i Sprawiedliwości z okręgu olsztyńskim. Fot. Przemysław Getka

Jako sukces traktuje wynik wyborów Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku samorządowego goszczący w Porannych pytaniach Jerzy Szmit, prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim.

Jerzy Szmit zaznaczył, że PiS powiększył liczbę mandatów z 6 do 11, jednak Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało umowę koalicyjną Platformą Obywatelska i Nowoczesną.

Przekazywane były różne propozycje i różne zachęty. Razem z Polskim Stronnictwem Ludowym moglibyśmy stworzyć mocną koalicję 18 radnych, więc spokojnie można byłoby rządzić i takie propozycje padały. Natomiast jest to wybór drugiej strony, która musi się zdecydować z kim chce współpracować.

Jerzy Szmit podkreślił, że PiS rządzi w czterech powiatach: braniewskim, nidzickim, bartoszyckim i kętrzyńskim oraz uczestniczy we władzach powiatu działdowskiego, piskiego i węgorzewskiego. Dla gościa Porannych pytań zaskoczeniem jest brak koalicji z PiS w Ełku.

Prawo i Sprawiedliwość kilkakrotnie złożyła otwartą ofertę dla Dobra Wspólnego, aby zawiązać koalicję zarówno w powiecie ełckim jak i w radzie miasta Ełk. Niestety, i jest to niezrozumiałe, ci którzy twierdzą, że są przywiązani do podstawowych fundamentalnych wartości patriotycznych wolą współpracować z Platformą Obywatelską z Nowoczesną czy z SLD i nie widzą w tym nic zdrożnego, i chcą Prawo i Sprawiedliwość zepchnąć do opozycji.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Szmitem

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, PiS, Jerzy Szmit, sejmik, koalicja, sejmik samorządowy, nowoczesna
Gustaw Marek Brzezin: Moja kandydatura to wynik negocjacji prowadzonych w Warszawie między szefami PSL i PO

Gość Porannych pytań lider PSL na Warmii i Mazurach Gustaw Marek Brzezin potwierdził, że jego ugrupowanie zawarło porozumienie z Koalicją Obywatelską w sejmiku województwa. Porozumienie zakłada,...

Zamknij
RadioOlsztynTV