Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gustaw Marek Brzezin: Moja kandydatura to wynik negocjacji prowadzonych w Warszawie między szefami PSL i PO

Gustaw Marek Brzezin

Gość Porannych pytań lider PSL na Warmii i Mazurach Gustaw Marek Brzezin potwierdził, że jego ugrupowanie zawarło porozumienie z Koalicją Obywatelską w sejmiku województwa.

Porozumienie zakłada, że Gustaw Marek Brzezin pozostanie na stanowisku marszałka pomimo tego, że ma tylko 7 radnych w sejmiku, Koalicja Obywatelska 12.

Ustalono, że w tej koalicji marszałek będzie przynależny do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dalsze ustalenia też są znane i pozostają tylko personalia i dopełnienie umowy koalicyjnej.

Brzezin powiedział, że sam nie uczestniczył w negocjacjach. Odbywały się one na szczeblu centralnym.

Polskiemu Stronnictwo Ludowemu zależało na tym aby funkcjonować w przestrzeni politycznej i mieć marszałków w trzech regionach. Ostatecznie skończyło się na dwóch regionach. Marszałek z Polskiego Stronnictwa Ludowego jest już w województwie mazowieckim.

W myśl porozumienia przewodniczącą sejmiku w czasie dzisiejszej sesji wybrana zostanie reprezentująca Platformę Obywatelską Bernadetta Hordejuk. Marszałek Brzezin nie chciał podać personaliów wicemarszałków i członków zarząd. Stwierdził tylko, że PSL będzie miało dwóch członków, a Koalicja 3 członków w zarządzie województwa.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Gustawem Markiem Brzezinem

 

 

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w marszałek, Brzezin, województwo
Kto będzie marszałkiem województwa? Wiele wskazuje, że na stanowisku pozostanie Gustaw Marek Brzezin

W województwie warmińsko-mazurskim marszałek będzie przedstawicielem Polskiego Stronnictwa Ludowego, co oznacza, że na stanowisku ma pozostać obecny marszałek Gustaw Marek Brzezin - ustaliła Polska Agencja Prasowa....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV