Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedno z kultowych miejsc w Elblągu zostanie zmodernizowane

Panorama Elbląga. Fot. M. Stankiewicz

Władze Elbląga odwołały przetarg na wykonanie kompleksu otwartych basenów na terenie nieczynnego od 10 lat miejskiego kąpieliska. Miasto przeznaczyło na ten cel 8 milionów złotych z budżetu miasta.

W ostatnich dniach Elbląg otrzymał 65 milionów złotych z Polskiego Ładu na tę samą inwestycję, ale w zdecydowanie szerszym zakresie. Stąd rezygnacja z mniejszego projektu.

Miasto już wcześniej planowało modernizację tzw. części wojskowej ogromnego kąpieliska, uznawanego przez lata za największe w Europie. Od czasu powstania ogromne niecki zasilane były ze spływającej z Wysoczyzny Elbląskiej Kumieli. Poziom rzeki stawał się jednak coraz niższy, a podstawowym problemem była jakość wody. Przez to sanepid ostatecznie już w połowie lata zamykał kąpielisko przy ulicy Spacerowej.

Modernizacja jest konieczna, ale bardzo kosztowna. Miasto wraca do starej koncepcji. Projekt już jest, kluczową sprawą jest znalezienie wykonawcy. Z poprzedniego projektu Elbląg przeznaczy 8 milionów złotych, dotację z Polskiego Ładu oraz wkład własny.

Otwarte kąpielisko funkcjonowało prawie 70 lat. Lustro wody miało tam 3,5 hektara powierzchni, a okalający go teren niemal 10 hektarów. W Elblągu nie ma innych miejsc do kąpieli. Jeśli mieszkańcy zechcą popływać to muszą wyruszyć nad pobliski Zalew Wiślany, morze lub nieco bardziej odległe mazurskie jeziora.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, woda, rzeka, rekreacja, rewitalizacja, modernizacja, kąpielisko, kumiela, Polski Ład
Pijana kobieta zaatakowała nożem spacerowiczkę

  Do tymczasowego aresztu trafiła 43-latka, która w Barczewie z nożem rzuciła się na młodą kobietę. Chciała zabrać jej portfel. Do rozboju doszło na ulicy Pułaskiego....

Zamknij
RadioOlsztynTV