Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijana kobieta zaatakowała nożem spacerowiczkę

 

Do tymczasowego aresztu trafiła 43-latka, która w Barczewie z nożem rzuciła się na młodą kobietę. Chciała zabrać jej portfel. Do rozboju doszło na ulicy Pułaskiego.

Jak poinformował podkomisarz Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, do spacerującej 21-latki podeszła starsza od niej kobieta, przystawiła jej do gardła nóż i zażądała pieniędzy.

00:00 / 00:00

Młoda kobieta chwyciła za ostrze i zdołała wyrwać nóż napastniczce, po czym uciekła. Szybko też zgłosiła to policji podając dokładny rysopis. Na jego podstawie jeden z miejscowych policjantów trafnie wytypował 43-latkę. Funkcjonariusze pojechali do jej mieszkania. Tam zastali kompletnie pijaną kobietę i znaleźli kuchenny nóż, który wykorzystała podczas rozboju. W mieszkaniu była też jej 3-letnia córka, więc policjanci przekazali dziecko rodzinie.

Gdy 43-latka wytrzeźwiała, do wszystkiego się przyznała. Usłyszała zarzut usiłowania rozboju. Na razie sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Kobiecie grozi nawet do 12 lat więzienia.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, pieniądze, napad, areszt, dziecko, Barczewo, pijana, nóż
Brakuje rąk do pracy i pieniędzy na wynagrodzenia. Pielęgniarki strajkują

W Szpitalu Powiatowym w Ostródzie odbyła się dwugodzinna akcja protestacyjna pielęgniarek. To wyraz sprzeciwu wobec złych warunków pracy i zbyt niskich zarobków. - Jesteśmy w sporze...

Zamknij
RadioOlsztynTV