Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Dzisko: Największym czynnikiem ryzyka wzrostu zakażeń są uroczystości publiczne

Fot. A. Chmielewska

– W tej chwili na Warmii i Mazurach leczenia z wykorzystaniem respiratora wymagają 2-3 osoby – podkreślił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Janusz Dzisko, wojewódzki inspektor sanitarny.

Według aktualnych danych, od początku pandemii w naszym regionie odnotowano 431 zakażeń. Dwie osoby zmarły. Większość osób ujętych w statystykach zachorowań na COVID-19 na Warmii i Mazurach to ozdrowieńcy.

Mamy ogromną liczbę ozdrowieńców, ale w dalszym ciągu mamy około 100 osób, które mają dodatnie wyniki badań. Wiele osób na szczęście przechodzi ten proces bezobjawowo lub skąpo objawowo. To też determinuje kwestię zajętych łóżek w szpitalach w Ostródzie i w Elblągu

– wyjaśnił Janusz Dzisko.

W tej chwili hospitalizacji wymaga około 30 osób.

Aktualnie największym czynnikiem ryzyka wzrostu zakażeń koronawirusem są uroczystości publiczne typu: wesela, koncerty, czy spotkania w klubach – dodał wojewódzki inspektor sanitarny. W jego ocenie w czasie tych wydarzeń nie przestrzega się zasad dystansu społecznego i nie używa się środków ochrony.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Januszem Dzisko

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Janusz Dzisko, koronawirus
Straż Miejska nie prowadzi nasilonych kontroli w związku z epidemią

Straż Miejska w Olsztynie nie odnotowała w ostatnim czasie zwiększonej liczby zgłoszeń o nieprzestrzeganiu przez mieszkańców obowiązku noszenia maseczek czy zachowania dystansu w związku z zagrożeniem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV