Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakie książki najchętniej wypożyczają elblążanie?

Czytelnictwo w Elblągu ma się dobrze. Mieszkańcy chętnie korzystają z zasobów Biblioteki Elbląskiej, gdzie szukają zarówno literatury pięknej, jak i książek koniecznych do nauki.

Dużą popularnością cieszą się również publikacje dotyczące historii miasta i regionu. Najczęściej wypożyczają powieści obyczajowe, historyczne i kryminały. Szczególnie te w seriach, bo nasi czytelnicy lubią książki w częściach – im jest ich więcej, tym chętniej są one wypożyczane

– wyjaśniła Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej.

Pierwsza trójka najchętniej wypożyczanych w roku 2021 książek to: saga „Siedem Sióstr” Lucindy Riley, powieść Krystyny Mirek „Wyjdź za mnie” oraz kryminał Wojciecha Chmielarza „Prosta sprawa”. Na topie są także lektury oraz starsze powieści, które zostały zekranizowane.


Biblioteka Elbląska ma nieco ponad 315 tysięcy tytułów. Są dostępne w gmachu głównym oraz w 8 filiach na terenie miasta. Biblioteka Elbląska ma około 20 tysięcy stałych czytelników, w tym dużą grupę dzieci i uczniów.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

Więcej w video
Mieszkańcy Warmii i Mazur uczcili pamięć ofiar nazistowskiego i komunistycznego totalitaryzmu

Dramatyczna historia nie może zostać zapomniana. Dziś przypada Dzień Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach. Uroczyste obchody odbyły się w Działdowie i Pasłęku. Uroczystości...

Zamknij
RadioOlsztynTV