Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak uniknąć niebezpiecznych wypadków na wsiach?

W tym roku w regionie doszło do prawie 800 wypadków podczas prac polowych

W ubiegłym roku na Warmii i Mazurach było 1070 wypadków przy pracach polowych, w tym o 300 mniej.

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zorganizowano spotkanie pod hasłem Stawiamy na bezpieczeństwo. Ratownicy i urzędnicy uczą rolników jak zachowywać się podczas pracy. – To dlatego, że ci ostatni często nie przywiązują wagi do bezpieczeństwa – mówi Aleksandra Rochowicz z olsztyńskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

00:00 / 00:00

– Rolnicy uczą się nie tylko podstawowej pierwszej pomocy. To dlatego, że wypadki na przykład przy maszynach rolniczych często mają bardzo niebezpieczne skutki – wyjaśnia lekarz Michał Okuniewski z Fundacji Ratujmy Życie.

00:00 / 00:00

W szkoleniu aktywnie uczestniczył między innymi Jerzy Wancewicz, pracownik ODR-u w Olsztynie, który wspomina, że sam kiedyś widział tragiczny wypadek.

00:00 / 00:00

– To bardzo wartościowe szkolenie – przyznaje jego uczestnik Zbigniew Rudnicki z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubawie.

00:00 / 00:00

W tym roku na Warmii i Mazurach doszło do prawie 800 wypadków podczas prac polowych. Do tragedii doszło m.in. w czerwcu we wsi Jezioro w powiecie elbląskim. 16-latek zginął po tym jak został wciągnięty przez prasę rolniczą.

 

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki, wieś
Skierki zdobyły tytuł najpiękniejszej wsi

Sprzątnęli park i swoje posesje - dzięki temu wygrali konkurs "Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś". Najpiękniejszą wsią na Warmii i Mazurach są Skierki w...

Zamknij
RadioOlsztynTV