Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak przekonać młodych ludzi do jedzenia ryb? M.in o tym dyskutowali przedstawiciele branży rybackiej

Fot.fotolia.com

Polskie rybactwo stoi przed wieloma wyzwaniami. Najważniejszymi z nich są ochrona populacji ryb w Bałtyku, kwestie związane z opłatami za wodę oraz małe spożycie ryb przez konsumentów.      

Zdaniem doktora Andrzeja Lirskiego z Instytutu Rybactwa Śródlądowego akwakultura – rozwija się w naszym kraju dynamicznie:

Powszechną wiedzą staje się fakt, że połowy w morzach i oceanach spadają. Akwakultura Polska ma bardzo dobre perspektywy. W produkcji wielu gatunków jesteśmy na czołowych miejscach np. karpia czy pstrąga.

Problemem jest przekonanie młodych ludzi do jedzenia ryb. Zdaniem doktora Lirskiego powinniśmy korzystać z doświadczeń innych krajów.

Bardzo ciekawy pomysł mieli Węgrzy, którzy zauważyli, że dzieci lubią burgery. Zaczęli produkować z kształcie hamburgera, kotleciki z mięsa karpia, z bułką. Dzieciaki zaczęły jeść ryby bo to jest dla nich atrakcyjne

– opowiada doktor Lirski.

O problemach i perspektywach rybactwa w Polsce dyskutują w Sopocie uczestnicy 5. Kongresu Rybnego. To najważniejsze spotkanie przedstawicieli tej branży zgromadziło ponad 350 rybaków, przedsiębiorców i naukowców.

 

Źródło: IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ryby, morze, Morze Bałtyckie, Andrzej Lirski
Koniec z odłowami rybackimi na jeziorze Roś. Związek Wędkarski podpisał ugodę

Sukcesem zakończyła się walka wędkarzy, mieszkańców Pisza i samorządu miejskiego o zaprzestanie odłowów rybackich na jeziorze Roś. Starania o przywrócenie akwenu turystom i miłośnikom wędkowania trwały...

Zamknij
RadioOlsztynTV