Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak pozbyć się dodatkowych kilogramów po świętach? Jest kilka sposobów

To jedno z najczęściej zadawanych pytań po świętach Bożego Narodzenia. Okazuje się, że nasz organizm bardzo szybko spala kalorie nabyte podczas świątecznych dni.

Trzeba mu jednak w tym pomóc. O sposobach powrotu do optymalnej wagi mówi trener personalny Dawid Mieczkowski.

Jedną opcją jest powrót do standardowego żywienia, czy sposobu ruszania się jaki mieliśmy przed świętami. Inną jest krótka, delikatna redukcja podaży węglowodanów w diecie, czy picie większej ilości wody w najbliższym czasie, a potem powrót do standardowych ilości płynu.

00:00 / 00:00

Pomocna będzie także każda aktywność fizyczna.

Każdy ruch będzie dobry i będzie wydatkował kalorie, ponieważ jest pożeraczem energii. Nie chcę gloryfikować jednej najlepszej aktywności, która miałaby spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, ale zachęciłbym do ruszania się tak jak lubimy.

Według statystyk dietetyków, aby w ciągu dnia przytyć kilogram, należy przyjąć do organizmu ponad 7 tysięcy kalorii więcej niż wynosi nasza optymalna dobowa norma.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w święta, jedzenie, aktywność, odchudzanie, kalorie
Nie wiesz, co zrobić z jedzeniem ze świąt? Jadłodzielnie czekają na nie

Obie lodówki elbląskiej jadłodzielni są prawie puste, a wciąż pojawiają się przy nich osoby zainteresowane przyjęciem świątecznych potraw. Jeśli mamy za duże zapasy, warto się nimi...

Zamknij
RadioOlsztynTV