Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: Stawiam na promocję szczepienia, na pokazywanie, że ono chroni ludzi

Iwona Arent. Fot. P. Getka

– Jestem przeciwna obowiązkowym szczepieniom przeciw COVID-19 – zadeklarowała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Iwona Arent.

Jej zdaniem lepszym rozwiązaniem jest przekonywanie do szczepień niż zmuszanie do nich:

Stawiam na promocję szczepienia, na pokazywanie, że ono chroni ludzi. Jestem za tym, by były na wyciągnięcie ręki, żeby ludzie „z ulicy” mieli dostęp bezpośredni do tych punktów szczepień, bez szczególnego zapisywania się. Jeśli każdy będzie miał dostęp do szczepień, na pewno będzie ich więcej.

Przed Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie został dziś uruchomiony mobilny punkt szczepień. Dzisiaj, jutro i 3 maja od 8 do 16, bez rejestracji może się tam zaszczepić każda osoba, która ma e-skierowanie. Punkt obsługują lekarze i pielęgniarki ze szpitala dziecięcego w Olsztynie, wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Do rozdysponowania jest 2,5 tysiąca jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

Poseł PiS mówiła także w Porannych Pytaniach o unijnym Funduszu Odbudowy. „To są ogromne pieniądze” – podkreśliła Iwona Arent. Dodała, że województwo warmińsko-mazurskie uzyska dostęp pieniędzy największych w historii.

Przewidujemy, że dla województwa warmińsko-mazurskiego będzie to około 28 miliardów złotych, dla samego Olsztyna – 1,5 miliarda.

Rząd przyjął w piątek Krajowy Plan Odbudowy. Dokument został wysłany do Komisji Europejskiej. Krajowy Plan Odbudowy jeszcze przez dwa tygodnie będzie dyskutowany z samorządami. We wtorek Sejm ma głosować ws. ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy.

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lasy Państwowe oferują tereny na biwak. Takie miejsca są w każdym nadleśnictwie

Od 1 maja w Lasach Państwowych w całej Polsce rusza projekt "Zanocuj w lesie". Dzięki temu legalnie będzie można biwakować w wyznaczonych przez nadleśnictwa obszarach. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV