Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent o dotacji na ratowanie zabytków: Szarpiemy każde pieniądze dla regionu, senator Staroń nie jest skuteczniejsza

Posłanka Iwona Arent. Fot. P. Getka

Bardzo się cieszę, że większe środki są przeznaczone na ratowanie zabytków na Warmii i Mazurach – mówiła w Porannych Pytaniach posłanka PiS Iwona Arent.

Kilka dni temu Wojewódzki Konserwator Zabytków poinformował w mediach społecznościowych, że są dodatkowe 2 miliony złotych na dofinansowanie prac konserwatorsko-remontowych. Pierwotnie region miał otrzymać na wsparcie zabytków 1 milion złotych, ale dotację zwiększono. W konsekwencji na Warmię i Mazury trafią 3 miliony złotych.

Jak napisał Wojewódzki Konserwator Zabytków podczas prac nad projektem budżetu kraju interweniowała Lidia Staroń i podziękował senator niezależnej „za konsekwentne i skuteczne działania”.

Posłanka Iwona Arent nie ukrywała, że wpis ten jest krzywdzący dla niej i innych posłów Prawa i Sprawiedliwości z regionu.

Jest to niesprawiedliwe dla nas posłów z Warmii i Mazur. Zawsze walczymy z moimi kolegami posłami, posłem Małeckim, posłem Kossakowskim i gdyby nie nasze głosy i namawianie, żeby popierać poprawki dla Warmii i Mazur, między innymi tę poprawkę, to tych pieniędzy by nie było (…) Szarpiemy każde pieniądze dla regionu (…) Nie wiem, czy to jest sukces, akurat pani senator Lidii Staroń, bo jest niezależna, a sama by tej poprawki nie wniosła i nie przegłosowała.

W Porannych Pytaniach parlamentarzystka mówiła także o szczepieniach przeciwko COVID-19.

– Z tymi szczepieniami nie jest najlepiej – przyznała Iwona Arent i dodała, że ona sama miała kłopot z zarejestrowaniem swojej mamy i babci na szczepienia w miejscu zamieszkania.

 To wynika z tego, że szczepionek brakuje. Firma, która miała Polsce dostarczyć szczepionki zmniejszyła ich ilość. Już wiemy, że zakontraktowane są kolejne, które niedługo dotrą do Polski i wtedy nie będzie problemu ze szczepieniami.

Posłanka Iwona Arent przestrzegła także przed szczepieniem się na własną rękę szczepionkami niewiadomego pochodzenia.

Posłuchaj Porannych Pytań

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, zabytki, Iwona Arent, szczepionki, dotacja
Trwają szczepienia seniorów. Za kilka dni zaczną działać mobilne punkty szczepień

Szczepienia populacyjne na Warmii i Mazurach ruszyły bez większych problemów - informuje Krzysztof Kuriata, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. szczepień. Od wczoraj (25 stycznia) w całej Polsce...

Zamknij
RadioOlsztynTV