Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Innowacje w onkologii i eksperci na wyciągnięcie ręki. Ogólnopolska konferencja dla studentów medycyny i młodych lekarzy

Na świecie na raka umiera ponad 8 milionów osób rocznie. Fot. fotolia

Poszerzają wiedzą zdobytą na wykładach. Studenci medycyny oraz lekarze stażyści i rezydenci ze szpitali na Warmii i Mazurach uczestniczą w ogólnopolskiej konferencji na temat innowacji w onkologii.

Konferencja transmitowana jest na żywo do 11 ośrodków uczelnianych w kraju, dzięki czemu uczestniczy w niej ponad 2 tysiące osób. Spotkanie zorganizowano w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ale dzięki nowoczesnej technologii mogą w nim uczestniczyć studenci z różnych ośrodków akademickich w całej Polsce.

Doktor Monika Rucińska z Katedry Onkologii na Wydziale Lekarskim UWM podkreśla innowacyjność takich spotkań.

00:00 / 00:00

Program konferencji obejmuje sesje dotyczące najczęściej występującym nowotworom u dorosłych, zaplanowano też część poświęconą onkologii dziecięcej. Dość dużo czasu poświęcono czerniakowi, to wciąż jeden z najgroźniejszych nowotworów. Studenci uczą jak rozpoznawać chorobę. Dodajmy, że podobne konferencje organizowane są od 4 lat. Ich pomysłodawcami są studenci z Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Do udziału w charakterze prelegentów zaproszeni zostali prezesi towarzystw naukowych z zakresu dermatologii i wenerologii, chirurgii onkologicznej i urologii, a także krajowi konsultanci w dziedzinie gastroenterologii i onkologii dziecięcej. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Radio Olsztyn.

Fot. K.Grabowska

 

Autor: B.Gajlewska/K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w medycyna, UWM, nauka, studenci, nowotwór, rak, konferencja
Jak działa wykrywacz sfałszowanego mleka? Młodzi naukowcy przedstawili wynalazki, które zmienią rynek żywności

Młodzi naukowcy z Warmii i Mazury zmieniają rynek żywności. Ich wynalazki dają broń organom kontrolnym i samym konsumentom do walki z fałszerstwami. Przyczyniają się też do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV