Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IMGW ostrzega kierowców: W nocy wystąpią przymrozki i oblodzenia

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w województwie warmińsko-mazurskim. Na drogach pojawią się niebezpieczne oblodzenia.

IMGW wydał ostrzeżenie o przymrozkach szczególnie dla powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, Elbląga, elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, Olsztyna, olsztyńskiego i ostródzkiego.

Synoptycy zapowiadają zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna może wynieść od -4°C do -2°C, a temperatura minimalna gruntu od -6°C do -4°C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy się spodziewać niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Mogą wystąpić liczne utrudnienia, w tym opóźnienia spowodowane utrudnieniami w ruchu drogowym.

IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, ślisko, przymrozki, uwaga, IMGW
Zmarły 4 osoby zakażone koronawirusem. Jest kolejny przypadek zachorowania na Warmii i Mazurach

Testy laboratoryjne potwierdziły 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w sumie zakażenie wykryto u 1905 osób – poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. Z powodu koronawirusa zmarły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV