Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmarły 4 osoby zakażone koronawirusem. Jest kolejny przypadek zachorowania na Warmii i Mazurach

Testy laboratoryjne potwierdziły 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w sumie zakażenie wykryto u 1905 osób – poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. Z powodu koronawirusa zmarły cztery kolejne osoby.

Resort zdrowia w poniedziałek rano poinformował, że testy laboratoryjne potwierdziły 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.Dotyczą one: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego i po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Osoba zakażona koronawirsuem to kobieta w średnim wieku z Elbląga z tak zwanej transmisji lokalnej. Jej stan określa się jako dobry. Przebywa w domu – powiedział rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

00:00 / 00:00

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby

– poinformowało ministerstwo.

W sumie zakażenie koronawirusem wykryto u 1905 osób. 26 osób zmarło.

 

Autorka: Olga Zakolska (PAP)/P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne, koronawirus
Ponad 90 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarły kolejne dwie osoby

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 91 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, w sumie liczba zakażonych wzrosła do 1862. Resort podał również, że zmarły dwie kolejne osoby. Potwierdzone przypadki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV