Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iluminacja podkreśli ich walory. Elbląskie rzeźby atrakcją turystyczną również po zmierzchu

Nocna panorama Elbląga

Trzy formy przestrzenne na dziedzińcu Centrum Sztuki Galerii w Elblągu niebawem dołączą do grona zabytkowych obiektów, których urodę podkreśla iluminacja.

Na Starym Mieście w Elblągu podświetlona jest Brama Targowa czy katedra św. Mikołaja, a od niedawna także dawny Szpital Św. Ducha czyli obecna Biblioteka Elbląska.

Oprawę świetlną zyskają rzeźby na dziedzińcu oraz od strony Kuśnierskiej i Klasztornej – informuje Ada Ronżewska-Kotyńska, dyrektorka Galerii El.

Działania są podejmowane w ramach projektu, który zakłada utworzenie ścieżek dydaktycznych dla turystów. Władze Galerii dążą do tego, by formy eksponować i opowiadać o ich historii. Ich oświetlenie będzie kosztować 27 tysięcy złotych.

Większość form przestrzennych, które tworzą otwartą miejską galerię, powstało w latach 60. i 70. XX wieku. Tworzyli je artyści jak m.in. Magdalena Abakanowicz i pracownicy Zakładów Mechanicznych Zamech. Kolekcja jest cenna, także z powodu liczby i rozmiarów dzieł wrośniętych w miasto.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor. M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w iluminacja, Elbląg, rzeźba, oświetlenie, galeria sztuki
Bezdomni i ubodzy z Elbląga mogą liczyć na ciepły posiłek. „W mieście zmniejszyło się ubóstwo, ale stołówka wciąż jest potrzebna”

Od początku listopada swoją działalność rozpoczęła jadłodajnia Caritas Diecezji Elbląskiej przeznaczona dla osób bezdomnych i ubogich. Od dziś z posiłków może korzystać około 90 osób. -...

Zamknij
RadioOlsztynTV