Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ile łóżek i respiratorów czeka w szpitalach na zakażonych koronawirusem? Urząd Wojewódzki podał dane

Na Warmii i Mazurach zajętych jest 119 ze 490 łóżek szpitalnych dla pacjentów COVID-19. Zajętych jest 9 z 22 respiratorów – podał w środę Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek wyjaśnił, że wzrosła liczba łóżek dla chorych na COVID-19 i respiratorów dla nich. W szpitalu w Ostródzie, który od początku przyjmuje pacjentów zarażonych koronawirusem jest 168 łóżek, w szpitalu w Elblągu – 69, a w szpitalu miejskim w Olsztynie – 26 łóżek. Liczba respiratorów zwiększyła się z 12 do 22. Zajętych jest 9 specjalistycznych urządzeń.

Służby wojewody poinformowały w środę, że na Warmii i Mazurach przybyło prawie 200 zakażonych, a 6 osób zmarło. To najwyższy wynik, jeśli chodzi o dzienną liczbę zakażonych i zgonów.

Ognisko koronawirusa wystąpiło w Seminarium Duchownym w Elblągu, gdzie wynik pozytywny na SARS-CoV-2 otrzymało 16 osób. Biskup elbląski Jacek Jezierski poinformował, że w związku z rosnącą liczbą zachorowań zawiesza działalność wspólnot i grup działających przy parafiach. Wstrzymano także bierzmowania.

Przypadki zakażeń wystąpiły również w Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie, w którym kwarantanną objęto około 100 podopiecznych i pracowników oraz w Szpitalu Miejskim w Olsztynie.

Rzeczniczka Szpitala Miejskiego w Olsztynie Daria Rodziewicz poinformowała, że placówka nie wstrzymała przyjmowania pacjentów, a jedynie ograniczyła na oddziale internistycznym przyjmowanie pacjentów niezakażonych. Wynika to z konieczności wyodrębnienia 26 łóżek dla pacjentów zakażonych COVID-19 zgodnie z decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego. Obecnie na oddziale internistycznym, działającym w normalnym trybie, przebywa 18 pacjentów (3 przyjęto w środę.) 11 łóżek pozostaje wolnych.

Służby wojewody poinformowały dziś o śmierci 6 pacjentów. Najmłodszy miał 65 lat, a najstarszy 89.

Autor: A. Libudzka
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, szpital, respirator, Artur Chojecki, łóżko, dostępność, Krzysztof Guzek, koronawirus
Koronawirus w Sokole Ostróda. Zespół i sztab szkoleniowy na kwarantannie

- Informujemy, że u jednej z osób znajdujących się na liście izolacyjnej klubu, wykryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Niezwłocznie po uzyskaniu pozytywnego wyniku badań, klub poinformował o...

Zamknij
RadioOlsztynTV