Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

II etap budowy drogi wodnej. Prace na rzece Elbląg na półmetku

Fot. Budimex

Prace hydrotechniczne na budowie II etapu drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany i do portu w Elblągu osiągnęły półmetek. W całości dotyczą rzeki Elbląg.

Jest tam przebudowany tor wodny, wzmacniane są brzegi rzeki i budowany obrotowy most w Nowakowie. Generalnie wszystko toczy się z zgodnie z planem.

– Wyprzedzamy roboty związane z pogrążaniem ścianek szczelnych i z ich kotwieniem. Trochę musimy nadgonić czas z robotami żelbetowymi – przyznaje Andrzej Małkiewicz Urzędu Morskiego w Gdyni.

00:00 / 00:00

Wzmacnianie brzegów rzeki Elbląg i wszelkie prace z tym związane powinny zakończyć się w tym roku. Dobrze idzie też budowa mostu. W sierpniu zakończy się budowa podpór mostowych i zacznie się montaż konstrukcji stalowych.

– W październiku ruszą do pracy drogowcy, którzy będą budować nową drogę do nowego mostu w Nowakowie. Ma być gotowa także do końca roku – dodaje Grzegorz Małasiewicz, dyrektor ds. hydrotechniki w Budimexie.

00:00 / 00:00

II część budowy drogi wodnej kosztować ma ponad 570 mln zł. Cała droga wodna gotowa będzie w przyszłym roku.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Pozostał tylko miesiąc do otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, rzeka, Zalew Wiślany, prace
Pozostał tylko miesiąc do otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną

Za miesiąc, 17 września 2022 roku, z udziałem najwyższych władz państwa, nastąpi uroczyste otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. W tym momencie na terenie przekopu zakończyły...

Zamknij
RadioOlsztynTV