Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

I Ty możesz pomóc.Trwa Świąteczna Zbiórka Żywności

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powróciła Świąteczna Zbiórka Żywności. – Dzisiaj i jutro w wybranych sklepach wolontariusze zachęcają do wsparcia potrzebujących – przekazał Karol Fryta, specjalista ds. komunikacji Banku Żywności w Olsztynie.

– W kilkudziesięciu sklepach w Olsztynie i w całym województwie wolontariusze zachęcają do wsparcia potrzebujących – mówił Karol Fryta.

Zbiórka potrwa do 27 listopada. Jest prowadzona w godzinach pracy sklepów, a wolontariusze będą obecni od 9 do 20. Jeśli zabraknie wolontariuszy, to będą oznakowane kosze, do których można wrzucać produkty.

00:00 / 00:00

Potrzeby są ogromne, bo według najnowszych danych Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu prawie 2 miliony Polaków doświadczają skrajnej biedy. Tę sytuację pogarszają ograniczenia pandemiczne i pogłębiająca się inflacja.

Rośnie inflacja i poziom ubóstwa w kraju. Według danych GUS 2 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, więc ta żywność na pewno trafi do potrzebujących.

00:00 / 00:00

Zebrane artykuły trafią m.in. do domów dziecka, domów samotnej matki, stowarzyszeń, warsztatów terapii zajęciowej i ośrodków pomocy społecznej.

Pandemia uniemożliwiła nam prowadzenie zbiórki przez ostatnie 2 lata. W tym roku będziemy obecni w wybranych sklepach w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Zbiórka odbywa się w sklepach sieci: Lidl, Kaufland, Intermarche, Społem, Netto, Auchan i Biedronka w całym regionie. Dary można też przekazać zdalnie poprzez zakupy na stronie: www.zbiorkazywnosci.pl.

Patronem medialnym Świątecznej Zbiórki Żywności jest Radio Olsztyn.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, żywność, zbiórka, zbiórka żywności, produkty spożywcze
Zima z pupilem

W czasie ostatniej audycji Cztery Łapy podsumowaliśmy zbiórkę darów i karmy podczas naszej tegorocznej akcji Zima z Pupilem. Dziękujemy za pomoc wszystkim darczyńcom, w tym hotelowi...

Zamknij
RadioOlsztynTV