Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Hakerzy przejęli twitterowe konto Iwony Arent

Posłanka Iwona Arent. Fot. B. Świerkowska-Chromy

„Polska bez PIS” – m.in. wpis takiej treści pojawił się na twiterrowym koncie posłanki Prawa i Sprawiedliwości Iwony Arent. Poniżej pojawił się także wpis opatrzony jej nazwiskiem, krytykujący działania rządzącej partii, kończący się zdaniem: „wychodzę z partii Nieudaczników i Szkodników”.

– Moje konto zostało dziś rano zaatakowane i przejęte przez hakerów – poinformowała Iwona Arent. Jak dodaje parlamentarzystka, godzinę później pojawiły się pierwsze wpisy internetowych piratów.

Interweniowałam w Ministerstwie Cyfryzacji i w administracji Twittera. Do tej pory nie mogę odzyskać konta, bo nie mam odzewu od administratorów portalu. Konto jest zhakowane i wszystkie wpisy, jakie się pojawiają i pojawiły, to nie są moje wpisy.

00:00 / 00:00

Do włamania odniosła się także rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska, która na swoim twitterowym koncie podkreśliła, że w tej sprawie „podjęto już odpowiednie działania”.

Olsztyńska posłanka zaapelowała natomiast o stosowanie podwójnych zabezpieczeń przez wszystkich korzystających z mediów społecznościowych.

W związku z sytuacją Iwona Arent przesłała oświadczenie, które zamieszczamy poniżej.

Szanowni Państwo,

jak cześć z Państwa zauważyła, włamano się na moje konto na Twitterze. O zdarzeniu poinformowałam już służby państwowe i podjęłam czynności w celu odzyskania konta, jednakże w tej kwestii dużo zależy od szybkości działań administracji TT.
Na ten moment proszę o ignorowanie pojawiających się na tym koncie wpisów, gdyż nie pochodzą one ode mnie.
Ostatnimi czasy przypadki internetowych oszustw są coraz liczniejsze. Osoby, które śledzą moją pracę wiedzą, że niejednokrotnie walczyłam z internetowymi oszustami i zapewniam, że to się nie zmieni, mimo iż sama tym razem padłam ich ofiarą.
Dziękuję za Państwa liczne głosy wsparcia, są dla mnie bardzo ważne.

Z wyrazami szacunku,
Iwona Arent
Poseł na Sejm RP

zhakowane konto Iwony Arent

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iwona Arent, konto, twitter
Donald Tusk stracił prawo jazdy. Posłuchaj komentarzy polityków z Warmii i Mazur

W sobotę policja zatrzymała Donalda Tuska za przekroczenie prędkości w terenie zbudowanym, za co przewodniczącemu PO zabrano na 3 miesiące prawo jazdy. Tę sprawę komentowały na...

Zamknij
RadioOlsztynTV