Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gwiazdy polskiej ekstraklasy wystąpiły podczas Memoriału Andrzeja Biedrzyckiego. „Był bardzo dobrym człowiekiem i wspaniałym sportowcem”

Memoriał legendy Stomilu Olsztyn Andrzeja Biedrzyckiego. Fot. K. Piasecka

Zagrali, aby uczcić legendarnego zawodnika i trenera piłkarskiego Stomilu. Na orliku przy alei Sybiraków w Olsztynie rozegrano Memoriał Andrzeja Biedrzyckiego.

Grało tam dziesięć zespołów, a w ich szeregach – jego koledzy z drużyny i gwiazdy polskiej ekstraklasy z minionych lat, związani z Warmią i Mazurami.

Cieszę się, że tu jestem. Dzięki temu możemy wspominać dobre chwile z Andrzejem. Mi w pamięci zapadły buty Biedrzy. Przynosił na treningi kilka par i mimo, że niektóre miały ponad sezon – zawsze wyglądały na nowe

– mówi Tomasz Sokołowski, były pomocnik reprezentacji Polski, Stomilu i Legii Warszawa.

Decyzja o organizacji memoriału pojawiła się tuż po śmierci Andrzeja. Ma tu wielu przyjaciół. Tradycją jest, że spotyka się tu 10 drużyn

– dodaje Jarosław Leśniak, ze stowarzyszenia Old Boys w Olsztynie, współorganizator Memoriału.

– To dusza człowiek. Przez całe życie pomocny wszystkim. To nieodżałowana strata – uważa Remigiusz Sobociński, gwiazda polskiej ekstraklasy z minionych lat, związany z Warmią i Mazurami. Andrzej Biedrzycki to nie tylko „dusza człowiek”, ale według jego kolegi z boiska, Artura Januszewskiego również dusza ówczesnego Stomilu. – Był prawdziwym kapitanem – dodaje Januszewski.

Jak w takim razie Biedrzę wspomina obecny kapitan Stomilu, Janusz Bucholc?

Jako fantastycznego człowieka, bardzo uczciwego, a w dodatku wspaniałego zawodnika. To prawdziwa legenda Stomilu.

Młodszym synem legendy jest Wiktor Biedrzycki, który miłością do piłki nożnej zaraził się właśnie od ojca. – Tata nauczył mnie też wytrwałości. Tego, że zawsze gra się do końca – mówił Wiktor Biedrzycki.

Memoriał Andrzeja Biedrzyckiego zorganizowano po raz trzeci.

Posłuchaj wspomnień Jarosława Leśniaka i Wiktora Biedrzyckiego

00:00 / 00:00

Posłuchaj wspomnień Tomasza Sokołowskiego, Remigiusza Sobocińskiego i Artura Januszewskiego

00:00 / 00:00

Andrzej Biedrzycki ze Stomilem był związany od 1981 roku, a w barwach najbardziej utytułowanego piłkarskiego klubu z Warmii i Mazur rozegrał rekordowe 196 meczów w ekstraklasie.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Andrzej Biedrzycki, memoriał
Już w niedzielę memoriał Andrzeja Biedrzyckiego. Posłuchaj wspomnień o legendzie Stomilu Olsztyn

W niedzielę, 23 czerwca odbędzie się III edycja Memoriału Andrzeja Biedrzyckiego.  W Bliższych spotkaniach rozmawiamy o  niezwykłym piłkarzu i trenerze Stomilu Olsztyn. Paweł Charbicki i Czesław...

Zamknij
RadioOlsztynTV