Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grzegorz Smoliński odwołany z funkcji prezesa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Grzegorz Smoliński. Fot. K. Olszewski

Grzegorz Smoliński nie jest już prezesem Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Taką decyzję podjęła dziś Rada Nadzorcza Strefy podczas posiedzenia w Warszawie i wydała w tej sprawie jedynie lakoniczny komunikat. Nie podano powodów odwołania Smolińskiego, ani kto zajmie jego miejsce.

Grzegorz Smoliński pełnił funkcję prezesa W-MSSE  od 2016 roku. Był także olsztyńskim radnym, a w poprzedniej kadencji również wiceprzewodniczącym Rady Miasta Olsztyna. Smoliński z wykształcenia jest historykiem. Zawodowo pracował w Urzędzie Marszałkowskim w departamencie kontroli.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku. Zajmuje się wspieraniem nowych inwestycji i obejmuje obszar około 33,5 tysiąca kilometrów kwadratowych. Na jej terenie działają m.in. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach i Port Lotniczy Warszawa/Modlin. Firmy prowadzące działalność w strefie są zwolnione z podatku dochodowego.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zielonka Pasłęcka jako symbol Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

Apelem pamięci, salwą honorową i złożeniem wieńców uczczono pamięć Wołyniaków, którzy po 1945 roku trafili do Zielonki Pasłęckiej. Tak wyglądały wojewódzkie uroczystości Dnia Walki i Męczeństwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV