Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Groźne powikłania po COVID-19 u niezaszczepionych dzieci. Czy warto ryzykować?

COVID nie oszczędza dzieci. Wprawdzie część z nich przechodzi zakażenie lekko bądź bezobjawowo ale potem zmaga się z ciężkimi powikłaniami, jak PIMS czy cukrzyca.

O konieczności szczepień i skutkach choroby mówią Sławomir Ogórek z Poradni Medycyny Rodzinnej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie oraz Barbara Chwała – zastępca dyrektora ds. lecznictwa w tej placówce.

Posłuchaj rozmowy Agnieszki Lipczyńskiej

Szpital Miejski w Olsztynie jest jednym z piętnastu ośrodków w Polsce, który realizuje pilotażowy program kompleksowego leczenia pacjentów z otyłością olbrzymią. O zasadach programu Kos-Bar mówi dr Paweł Lech – koordynator pododdziału Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej Szpitala Miejskiego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy Agnieszki Lipczyńskiej

00:00 / 00:00

Każdy chciałby mieć piękny uśmiech. Tymczasem badania pokazują, że zaniedbujemy jamę ustną. Dlaczego nie odwiedzamy dentysty regularnie i jak popsute zęby wpływają na zdrowie całego organizmu- mówi dr stomatolog Elżbieta Sujka.

Posłuchaj rozmowy Agnieszki Lipczyńskiej

00:00 / 00:00

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Lipczyńska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, zdrowie, szpital, otyłość, szczepienia, uśmiech, dentysta, stomatolog, zeby
Czy Polacy kochają diety? Nowy raport o naszych zwyczajach żywieniowych

Polacy są coraz bardziej świadomi tego, jak ważna jest zdrowa dieta. Nie oczekujemy od niej tylko smukłej sylwetki, ale przede wszystkim zdrowego ciała i ducha. Wierzymy,...

Zamknij
RadioOlsztynTV