Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gdzie wyrzucać jednorazowe rękawiczki? Jak sprawdzić, czy klient ma 65 lat? Sprzedawcy mierzą się z nowymi ograniczeniami

Fot. B.Świerkowska-Chromy

Na handlowców nałożono nowe obostrzenia. Ogłosił je we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Główne problemy to limit osób w placówkach handlowych i weryfikacja seniorów, dla bezpieczeństwa których wprowadzono dwie godziny przeznaczone tylko dla nich w sklepach spożywczych, kosmetycznych i aptekach.

Jak sprzedawca ma sprawdzić, czy senior ukończył 65 rok życia? Stanisław Tunkiewicz, prezes Społem w Olsztynie przekonuje, że sprzedawca nie ma uprawnień do legitymowania, może jedynie ocenić wygląd danej osoby. Kontrowersje budzi też obowiązek zaopatrywania każdego klienta w rękawiczki jednorazowe, a szczególnie sposób ich wyrzucania do śmieci.

Tę kwestę rozwiązuje Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski inspektor sanitarny, który wyjaśnia, że foliowe rękawiczki należy wyrzucić do pojemników z plastikiem, bo to nie jest traktowane jako odpad sanitarny.

Nowe obostrzenia wprowadzono w związku z sytuacją epidemiologiczną i będą obowiązywać co najmniej przez dwa tygodnie.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Fot. J. Dej

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sklep, kolejka
Zamknięte hotele, ograniczenia w sklepach, godziny dla seniorów. Kolejne obostrzenia w walce z COVID-19

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki oraz Łukasz Szumowski zapowiedzieli szereg nowych obostrzeń, które zostaną wprowadzone w naszym kraju w celach walki z pandemią koronawirusa. Według badań,...

Zamknij
RadioOlsztynTV