Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Gdzie na Warmii i Mazurach stanie szpital tymczasowy? Analizowane są różne warianty. „Jesteśmy na etapie przygotowań”

Fot. Adobe Stock

Rozpatrujemy różne warianty możliwej lokalizacji szpitala tymczasowego dla pacjentów z koronawirusem – poinformował rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Zaznaczył, że za wcześnie, by mówić o szczegółach.

Według Guzka w tej chwili nie została jeszcze ustalona konkretna lokalizacja dla szpitala tymczasowego w województwie warmińsko-mazurskim.

Na razie sprawdzamy różne możliwości. Jesteśmy na etapie przygotowań, konkretów na razie nie mogę podać

W regionie na bieżąco poszerzana jest baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 w istniejących szpitalach, a kolejne zwiększenie liczby takich łóżek ma nastąpić w najbliższą środę.

O tym, że premier Morawiecki wydał polecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim, w pierwszej kolejności w województwach: mazowieckim, małopolskim i wielkopolskim, poinformował w minister zdrowia Adam Niedzielski.

Według danych służb wojewody warmińsko-mazurskiego na początku tygodnia w województwie były zajęte 173 łóżka z 508 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. W sumie w regionie zarezerwowano 31 respiratorów dla takich chorych, a zajętych jest 16 tych urządzeń.

W poniedziałek na Warmii i Mazurach przybyło 190 potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2, zmarły 4 osoby, a 53 wyzdrowiały.

Redakcja; B.Świerkowska-Chromy za PAP (M.Boguszewski)

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV