Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Filharmonia Warmińsko-Mazurska inauguruje nowy sezon artystyczny

Orkiestra Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie

Filharmonia Warmińsko-Mazurska inauguruje 78. sezon artystyczny. Będzie on kontynuacją znanych i lubianych wydarzeń. Nie zabraknie też nowości.

W przyszłym roku odbędzie się festiwal muzyki do gier komputerowych Cyberatak. Powstanie także chór dziecięcy przy filharmonii oraz klub dyskusyjny „Pogadajmy o muzyce” adresowany do licealistów.

Melomani mogą liczyć na nieco więcej koncertów symfonicznych, w których pojawią się utwory nigdy w Olsztynie nie wykonywane.

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej mamy jedną z najlepszych orkiestr w Polsce. Dzięki temu możemy prezentować publiczności arcydzieła muzyki klasycznej, ale także muzyki napisanej w drugiej połowie XIX wieku lub już w wieku XX. Pojawią się kompozycje albo dawno, albo nigdy w Olsztynie nie wykonywane (…)

– zapowiedział dyrektor filharmonii Janusz Ciepliński.

Nowy sezon zainauguruje koncert z udziałem jednej z najlepszych polskich dyrygentek młodego pokolenia Anny Sułkowskiej-Migoń. Wystąpi również laureat 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Natomiast wcześniej otwarta zostanie wystawa „Salvador Dali – Esencjonalnie’” prezentująca prawie 90 prac jednego z najważniejszych i najciekawszych artystów XX wieku.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. P. Getka

Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w kultura, filharmonia, Filharmonia Warmińsko-Mazurska
Infamia teściów i Jim z karabinem

Jak poradzą sobie teściowie bez Dorocińskiego? Jak poradzi sobie Gita z romską familią? Jak poradzi sobie Jim z pedofilami? O tym dzisiejsze Do Zobaczenia!  Powraca tercet...

Zamknij
RadioOlsztynTV