Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Ewakuacja mieszkańców bloku na olsztyńskim osiedlu

Fot. P. Loba

W Olsztynie w jednym z bloków na osiedlu Pojezierze doszło do ewakuacji mieszkańców, ponieważ w piwnicy budynku znaleziono przedmioty przypominające niewybuchy. Zostały sprawdzone przez pirotechnika z olsztyńskiej policji i nie stwarzają zagrożenia.

Około godz. 20.00 w piwnicy budynku przy ul. Westerplatte na osiedlu Pojezierze znaleziono przedmioty podobne do niewybuchów. – Po przyjęciu takiego zgłoszenia na miejsce pojechali policjanci i pirotechnik, który stwierdził, że nie są one niebezpieczne – powiedziała Radiu Olsztyn podkomisarz Anna Balińska z policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Na czas sprawdzania budynku blok musiało opuścić około 120 mieszkańców. Po dwóch godzinach wszyscy wrócili do swoich mieszkań. Policjanci zabezpieczyli wskazane przedmioty i będą je badać, ale podkom. Balińska nie zdradziła, o jakie przedmioty chodzi.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niewybuch, mieszkańcy, blok, ewakuacja, pirotechnik
Mieszkańcy nie chcą ścieżki rowerowej na osiedlu i protestują. Dlaczego?

Mieszkańcy bloków przy ulicy Iwaszkiewicza w Olsztynie po raz kolejny protestowali przeciwko likwidacji miejsc parkingowych wzdłuż ulicy i budowie w tym miejscu ścieżki rowerowej. Tłumaczą, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV