Elbląg wesprze finansowo ukraiński Tarnopol
Elbląg przeznaczy kolejne 100 tysięcy złotych z budżetu miasta na pomoc humanitarną dla mieszkańców Tarnopola. Władze tego partnerskiego miasta zwróciły się ze swoimi potrzebami do Elbląga, który od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę wspiera tarnopolan.
– Mer zwrócił się do nas, my, jako miasto partnerskie, powinniśmy pomóc – przypomina Robert Turlej, radny Koalicji Obywatelskiej.
Tym razem rada miejska przeznacza pieniądze na zakup żywności.
To nasz obowiązek, niezależnie od zaszłości historycznych. Nie trzeba o tym teraz pamiętać, trzeba pomagać, bo nie daj Boże, my moglibyśmy być na ich miejscu
– uważa radna Jolanta Lisewska z klubu Prawa i Sprawiedliwości.
Elbląg przeznaczył na pomoc dla Tarnopola 200 tys. zł, teraz dołoży kolejne 100 tys. zł. Była też pomoc rzeczowa, dzięki elblążanom i lokalnym firmom do Tarnopola trafiły 4 transporty humanitarne z ponad 50 tonami różnych towarów, w tym żywności.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski











![Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)










