Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg chce wspierać właścicieli zabytków. Można składać wnioski o dotację

Fot. Pixabay.com

Elbląski samorząd przygotował po raz kolejny pulę pieniędzy na wsparcie właścicieli zabytków. Jest to 175 tysięcy zł, tyle samo ile w poprzednich latach. Kwota ta będzie podzielona na kilka części, w zależności od liczby wniosków i wartości planowanych prac.

Dotacje przeznaczane są na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku położonym na terenie Elbląga. Kwota nie jest duża, ale w wielu sytuacjach może wesprzeć starania właścicieli o utrzymanie cennego obiektu. Bo prace muszą obywać się pod nadzorem konserwatora – tłumaczy Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga.

W tym roku będzie tylko jeden konkurs, a nie dwa jak poprzednio. Wnioski o dotacje składać można do 28 lutego.

Dodajmy – właściciel zabytku, który dostanie dotację na prace konserwatorskie czy budowlane musi pamiętać o rozliczeniu jej do końca tego roku. Niezbędne informacje w tej sprawie dostępne są w Departamencie Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dotacje, zabytki
Uwaga na oszustów! W Elblągu jedna osoba straciła oszczędności

Elbląscy policjanci odnotowali pierwszą w tym roku falę prób wyłudzenia pieniędzy od starszych osób. Odebrali kilka zgłoszeń w tej sprawie. Oszuści podający się za policjantów prosili...

Zamknij
RadioOlsztynTV