Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga na oszustów! W Elblągu jedna osoba straciła oszczędności

Fot. KMP Elbląg

Elbląscy policjanci odnotowali pierwszą w tym roku falę prób wyłudzenia pieniędzy od starszych osób. Odebrali kilka zgłoszeń w tej sprawie.

Oszuści podający się za policjantów prosili przez telefon o przekazanie pieniędzy „kurierowi” informując, że to uchroni ich bliską osobę przed przykrymi konsekwencjami odpowiedzialności za wypadek drogowy. Jedna osoba dała się oszukać i oddała oszczędności. Policja prosi o większą ostrożność.

Jest też apel do osób opiekujących się seniorami o to, by informowali ich o tym rodzaju przestępstwa i żeby nie ulegali temu, co usłyszą w słuchawce – tłumaczy kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej komendy policji.

00:00 / 00:00

Policja przypomina, że przestępcy wyłudzający pieniądze podszywają się pod krewnych, policjantów, pracowników socjalnych czy firm dostarczających prąd czy gaz. W każdym przypadku nie należy przekazywać takim osobom pieniędzy, a próbę ich wyłudzenia trzeba zgłosić na policję.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, oszustwo, oszuści, seniorzy
Dyskusja radnych o budżecie województwa. Obejrzyj audycję Poranne pytania

O budżecie samorządu województwa na ten rok dyskutowali w Porannych pytaniach Radia Olsztyn radni wojewódzcy, Stanisław Gorczyca z Platformy Obywatelskiej i Grzegorz Kierozalski z Prawa i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV