Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Echa wizyty Jarosława Kaczyńskiego w regionie. Posłuchaj komentarzy polityków

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Olsztynie (6 listopada 2022 r.). Fot. P. Getka

W miniony weekend Jarosław Kaczyński odwiedził Ełk, Olsztyn i Ostródę. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zamierza pojawić się we wszystkich nowych okręgach partii. O komentarze do wizyty poprosiliśmy polityków PiS.

Spotkanie w Olsztynie poprowadziła posłanka Iwona Arent, która jest pełnomocnikiem PiS w okręgu olsztyńskim. W jej opinii wątki międzynarodowe były osią wystąpień Jarosława Kaczyńskiego.

Dobre wystąpienie. Sprawy międzynarodowe są dla Polski bardzo ważne chociażby w kontekście ostatnich działań polskiego rządu: raportu o reparacjach i nocie, która w tej sprawie poszła do Niemiec (…) To się Polsce i jej obywatelom należy za II wojnę światową i szkody, które uczynili Niemcy.

00:00 / 00:00

Jednym z wątków było bezpieczeństwo regionu – wskazał wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który jest opiekunem struktur partii na Warmii i Mazurach.

Województwo warmińsko-mazurskie jest kluczowe dla bezpieczeństwa Polski ze względu na sąsiedztwo z obwodem kaliningradzkim. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń wynikających z prób odtworzenia imperium rosyjskiego przez Putina. Ubiegłoroczny kryzys migracyjny spotęgowany na polsko-białoruskiej granicy został zaplanowany na Kremlu. Było to preludium do ataku na Ukrainę. Władcom Kremla zależało na zdestabilizowaniu Polski, doprowadzeniu do upadku rządu, a w ten proces wpisała się opozycja.

00:00 / 00:00

Senator Małgorzata Kopiczko zwróciła uwagę na to co Jarosław Kaczyński mówił o rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego.

Dobre wystąpienia prezesa Kaczyńskiego zarówno w Ełku jak i w Olsztynie poświęcone zrównoważonemu rozwojowi. Jest to ważne, aby mówić o tym województwie w warmińsko-mazurskim. Dążymy do tego, by zrównoważyć rozwój i wszyscy mieli dostęp do nauki i godnej pracy również z małych miejscowości.

00:00 / 00:00

Były szef partii i okręgu olsztyńskim i były wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit docenił to, że szef partii wyjaśniał złożoną sytuacje międzynarodowa w jakiej jest obecnie Polska.

Spotkanie to po raz kolejny pokazało, że nawet tu na Warmii i Mazurach w Olsztynie żyjemy w globalnej wiosce. Zależymy od tego co się dzieje na świecie, a nie tylko tego co się dzieje w Moskwie, Berlinie, czy Brukseli, ale od całej światowej sytuacji, chociażby biorąc pod uwagę skutki inflacji.

00:00 / 00:00

Poseł Wojciech Kossakowski miał po spotkaniu w Olsztynie pewien niedosyt.

Spotkania były bardzo merytoryczne. Zabrakło mi pytania o drogę numer 16, która jest ważną osią, także dla mieszkańców Olsztyna i Ełku. Był temat przekopu Mierzei Wiślanej, polityki zagranicznej, a więc cały wachlarz tematów, które interesują mieszkańców Olsztyna, ale nie tylko. Na sali byli przedstawiciele powiatów nidzickiego i szczycieńskiego.

00:00 / 00:00

Temat drogi krajowej numer 16 został poruszony w czasie spotkania w Ełku i Ostródzie. Jarosław Kaczyński obiecał, że o przebudowie tej drogi będzie rozmawiał z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem

Gospodarzem spotkania w Ostródzie był poseł Zbigniew Babalski.

Było to spotkanie z sympatykami o okręgu 85. Spotkanie było bardzo rzeczowe mówiące o Polakach i Polsce podsumowujące to, że wybory, które nas czekają za rok będą niezwykle trudne i musimy się do tego bardzo dobrze przygotować. Wiemy jak to zrobić i w sposób demokratyczny podejmiemy rękawicę i zawalczymy o trzecią kadencję dla Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Poseł Jerzy Małecki uczestniczył w spotkaniach w Ełku i Olsztynie.

Oba wystąpienia były bardzo energetyczne, dały nam nową siłę do działania i pokazały kierunki, w których powinniśmy iść. Spotkanie w Ełku i Olsztynie pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość – w tym prezes Jarosław Kaczyński- nie zapomina, że istniejemy. Mam nadzieję, że da to nowy asumpt do nowych wyzwań i walki o zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

00:00 / 00:00

W spotkaniu na zamku w Ostródzie wziął udział elbląski poseł Leonard Krasulski, który był pod dużym wrażeniem wystąpienia szefa PiS

Wszyscy otrzymaliśmy drugie życie i wsparcie swoich racji. Było to bardzo ważne spotkanie dla ludzi, którzy popierają PiS, ale także dla tych którzy być może wątpili czy wahali się. Był aplauz tych, którzy byli na sali. Będziemy przekonywać tych, których tam nie było.

00:00 / 00:00

Senator Bogusława Orzechowska narzekała na zachowanie przeciwników PiS, którzy zakłócali przebieg spotkania.

Ta wizyta pokazuje w jaki sposób Prawo i Sprawiedliwość chce dalej prowadzić politykę i jak chce dbać o Polskę. Była zagłuszana, bo przeciwnicy tam gdzie widzą, że jest jakiś liczący się partner, to niestety ale mu dokuczają. To świadczy jedynie o randze tej wizyty.

00:00 / 00:00

W spotkaniach w Ełku, Olsztynie i Ostródzie prezesowi Prawa i Sprawiedliwości towarzyszył europoseł partii z Warmii Mazur i Podlasia prof. Karol Karski.

Bardzo dobre wystąpienie i spotkanie. Prezes Kaczyński lubi odwiedzać różne miejsca w Polsce. W Olsztynie czuje się bardzo dobrze i zawsze z chęcią tu przyjeżdża. Wszystkie one dotyczą różnych aspektów. Ci, którzy są obecni na sali mają możliwość wysłuchania tego osobiście, ale jest to pewna większa całość, z którą można się zapoznać w mediach (…) między innymi w tych nie koniecznie życzliwych Prawu i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

We wszystkich trzech spotkaniach uczestniczył także wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Był to bardzo mocny i ważny głos dla nas dla działaczy i mieszkańców. Poruszono wiele spraw dotyczących naszego regionu, jak chociażby DK16 pojawiająca się w kilku miejscach i wiele innych, jak przekop Mierzei i sprawy lokalne. To było ważne przesłanie dla spraw, które już się dokonały i zamierzeniach, które Prawo i Sprawiedliwość chce realizować. Myślę, że wszystkim nam, szczególnie zaangażowanym w pracę rządu, doda otuchy i zmobilizuje do działania.

00:00 / 00:00

Wystąpienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego były częścią cyklu spotkań szefa partii z działaczami Prawa i Sprawiedliwości oraz zwolennikami ugrupowania po zmianie struktur PiS-u, które obecnie pokrywają się z okręgami senackimi. Prezes zamierza odwiedzić wszystkie nowe okręgi partii.

Jarosław Kaczyński w Olsztynie i Ostródzie: warto być Polakiem, chcemy budować lepszą przyszłość

Prezes PiS w Ełku: narodu bez godności i honoru nikt nie szanuje

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Olsztynie (6 listopada 2022 r.). Fot. P. Getka

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Olsztynie (6 listopada 2022 r.). Fot. P. Getka

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Olsztynie (6 listopada 2022 r.). Fot. P. Getka

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, Jerzy Szmit, Mariusz Błąszczak, Iwona Arent, Jarosław Kaczyński, Artur Chojecki, Karol Karski, Zbigniew Babalski, prezes PiS, Bogusława Orzechowska, Leonard Krasulski, Wojciech Kossakowski, Małgorzata Kopiczko
Jarosław Kaczyński w Olsztynie i Ostródzie: warto być Polakiem, chcemy budować lepszą przyszłość

Prezes Prawa i Sprawiedliwości kontynuuje objazd nowych okręgów partii. W niedzielę Jarosław Kaczyński  był w Olsztynie i Ostródzie. W sobotę odwiedził Suwałki i Ełk. Droga do...

Zamknij
RadioOlsztynTV